BEMUTATKOZÁS

„Alapítványunk célja az, hogy

megismerjük a természetben az

okokat, mozgásokat és belső erőket,

s az emberi hatalom határait

előbbre vigyük, ameddig csak lehet.”

(Francis Bacon)

A "Jócselekedet" Országos Családsegítő Alapítvány 2010-ben alakult azzal a céllal, hogy adományokat gyűjtsön, és támogatásokat juttasson el olyan magyar családoknak, ahol súlyosan és tartósan beteg gyermek él. Tevékenységeinkhez tartozik az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés és egészségügyi rehabilitáció. Fő célkitűzésünk, hogy segíteni tudjunk a gyógyító folyamatokban, valamint támogatást biztosítsunk a beteg gyermekeknek, a szülőknek.

Mindezt úgy kívánjuk elérni, hogy adományokat gyűjtünk, felhívjuk az emberek figyelmét a problémákra, és támogatásokat, segítséget nyújtunk a rászoruló családoknak. Lehetővé tesszük, hogy a gyógyulási folyamat alatt a családtagok a beteg gyermekek közelében maradhassanak, ápoló tevékenységet folytathassanak, mivel ez nagymértékben hozzájárulhat a gyermekek felépüléséhez.

Segítséget kívánunk nyújtani abban, hogy képesek legyenek a legyőzni a betegség által otthonukba befészkelt sötétséget.